fbpx
Skontaktuj się z nami:
Kraków, ul. Zakopiańska 56A
pon-pt: 11-19, sb: 10-15

Inne metody termoformowania wkładek SIDAS

Wiodącą techniką wykonywania wkładek SIDAS jest formowanie na poduszkach próżniowych.

Poniżej przedstawiamy inne możliwe metody termoformowania wkładek, które są zależne od specyficznych celów terapeutycznych pacjenta. 

Termozgrzewanie

Technika termozgrzewania wykorzystywana jest w formowaniu cienkich wkładek dedykowanych butom eleganckim. Istnieje także możliwość wykonywania wkładek sensorycznych, stymulujących określone strefy stóp. 

Poduszki piankowe

Formowanie wkładek na poduszkach piankowych umożliwia szybkie wykonanie wkładek w przypadku, gdy nie jest konieczna korekcja ustawienia stopy. Technika stosowana głównie we wkładkach mających na celu poprawę komfortu. 

Skarpeta próżniowa

Technika skarpety próżniowej wykorzystywana jest w formowaniu wkładek dla dzieci, w przypadku niedowładów wiotkich stopy oraz w wybranych stanach pourazowych stopy / stawu skokowego. 

Casty - odlewy gipsowe

Formowanie wkładek na castach umożliwia precyzyjne przygotowanie wkładek OPCT Diabetes oraz wszystkich rodzajów wkładek OPCT. 

Pianka ekspandująca

Wkładki z pianki ekspandującej stosowane są w przypadku stóp wymagających odciążenia i komfortu oraz w deformacjach wrodzonych i pourazowych stóp.